aktualności

Spektakle Starego Teatru wyróżnione w podsumowaniu roku 2013 Łukasza Drewniaka z DZIENNIKA POLSKIEGO!

2014-01-02

ŁUKASZ DREWNIAK Z DZIENNIKA POLSKIEGO w podsumowaniu roku 2013, subiektywnym przeglądzie krakowskich scen uznał "Bitwę Warszawską 1920" za NAJLEPSZY SPEKTAKL 2013  ROKU (!)

"Zmartwię wszystkich oponentów Starego Teatru, ale jakkolwiek by układać listę 10 najlepszych krakowskich przedstawień roku 2013, to najmądrzejszy spektakl powstał właśnie na tej scenie. Demirski i Strzępka zagęścili fascynujący polski spór o kształt i sens niepodległości. Przez wybór bohaterów - Broniewskiego, Piłsudskiego i Dzierżyńskiego (epokowo i diabelsko granych przez Juliusza Chrząstowskiego, Marcina Czernika i Michała Majnicza) pokazali trzy lewicowe życiorysy, trzy ideowe krachy. Wbrew głosom prawicowych publicystów nie ma tu mowy o rehabilitacji krwawego Feliksa, twórcy spektaklu oddają mu tylko głos, słuchają jego argumentacji."

("BITWA WARSZAWSKA 1920" W INNYCH RANKINGACH: 2. MIEJSCE W RANKINGU RZECZPOSPOLITEJ; 3. MIEJSCE W RANKINGU TYGODNIKA POLITYKA: "HITY 2013")

Za "Najlepszą scenę w środku" wyróżnił ŁUKASZ DREWNIAK spektakl "Być jak Steve Jobs" w reż. Marcina Libera za "Dmuchane ryby latające pod teatralnym sufitem w narkotycznej wizji"

Tytuł "Najfajniejszego spektaklu niszowo-eksperymentalnego" ŁUKASZ DREWNIAK przyznał spektaklowi "Poczet Królów Polskich" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego:
"Mix wywrotowej histriozofii z wideo-artem; serial telewizyjny "Allo, Allo" spotyka się z "Bękartami wojny" Tarantino. Wstęp tylko dla freaków."

"Rozczarowaniem" określił ŁUKASZ DREWNIAK: "Wandę" Passiniego.

WIĘCEJ:
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kultura/1299788-bitwa-podwawelska.html


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem