aktualności

I miejsce dla Narodowego Starego Teatru za album o sztuce „Modjeska / Modrzejewska” na I Ogólnopolskim Konkursie Katalogów i Albumów o Sztuce 2010

2011-03-23
Decyzją Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Katalogów i Albumów o Sztuce 2010 zwycięzcą w kategorii „album o sztuce” został album Narodowego Starego Teatru: „Modjeska / Modrzejewska”.
 
W konkursie organizowanym przez Fundację na rzecz sztuki Reminiscencje wzięło udział 155 publikacji. Prace oceniano w czterech kategoriach: katalog z wystawy, katalog artysty, album o sztuce i folder. Prace oceniało czteroosobowe jury złożone z artystów i grafików, któremu przewodniczył Andrzej Pągowski.
 
Fundacja na rzecz sztuki Reminiscencje została powołana w 2010 roku z inicjatywy Jolanty Musiałowicz, córki artysty Henryka Musiałowicza. Urodzony w 1914 roku malarz ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym, projektował witraże i uprawiał grafikę. Jest ceniony m.in. za serię obrazów oddających realia II wojny światowej. Jego prace były wystawiane na ponad 100 ekspozycjach indywidualnych i 250 zbiorowych w kraju i zagranicą. 
 
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Więcej: www.konkurskatalogow.pl
 
Album "Modjeska / Modrzejewska" został wydany w formie scrapbooka, zawierającego druki i fotografie z epoki (140 fotografii atelierowych przedstawiający artystyczną karierę i życie prywatne wielkiej polsko-amerykańskiej aktorki Heleny Modrzejewskiej, 1840-1909), znakomicie unaocznia warsztat, osobowość i artyzm aktorki.
 
Literackie teksy, opisujące aktorstwo, amerykańską karierę, szekspirowski i melodramatyczny repertuar, zainteresowania modą, reklamą, fotografią, patriotyzm i charytatywną działalność, wydrukowane zostały w formie dziewiętnastowiecznej gazety.

Scrapbook i gazeta zamknięte w eleganckim pudełku-torebce ozdobionym deseniem z sukni Modrzejewskiej są wyjątkowym dziełem designu oddającym ducha i smak wiktoriańskiej sztuki teatru Heleny Modrzejewskiej.

Redakcja i projekt graficzny: Anna Litak, Bianka Kurylczyk, Jacek Kochański.
Autorzy tekstów: Beth Holmgren, Dariusz Kosiński, Bianka Kurylczyk, Anna Litak, Emil Orzechowski, Bogdan Zdrojewski.
Wydawca: Narodowy Stary Teatr w Krakowie.
Album sfinansowany został przez MKiDN
Wydawnictwo w języku polskim i angielskim.

Formy zakupu:

- możliwość zakupu w Biurze Promocji i Sprzedaży /pon. - pt. w godz. 9:00-17:00/ -  cena 119 zł;
- możliwość zakupu przed spektaklami w siedzibie Teatru -  cena 119 zł;
- przekazem pocztowym na adres: Narodowy Stary Teatr, 31-010 Kraków, ul.Jagiellońska 5 -  cena 119 zł + 9 zł wysyłka w Polsce; + 28 zł polecony Europa i USA; + 44 zł polecony priorytet Europa i USA;
- przelewem na rachunek bankowy teatru: Bank Pekao SA Oddział w Krakowie, nr 28 1240 4722 1111 0000 4854 3503 -  cena 119 zł + 9 zł wysyłka  w Polsce; + 28 zł polecony Europa i USA; + 44 zł polecony priorytet Europa i USA.
 
fot. Paul de Luna 

 


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem