aktualności

27,28/03/2012 - „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” Adama Mickiewicza w reż. Mikołaja Grabowskiego na 32. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

2012-03-16„Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie” Adama Mickiewicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego znalazł się w Nurcie Głównym Warszawskich Spotkań Teatralnych. Nurt Główny to przegląd najciekawszych spektakli, które powstały na polskich scenach w 2011 roku. „Pan Tadeusz, czyli Ostatni Zajazd na Litwie” został zaprezentowany 27 (w 51. Międzynarodowym Dniu Teatru) oraz 28 marca w Teatrze Studio (PKiN, Plac Defilad 3).

Punktem wyjścia przygotowywanej w Starym Teatrze inscenizacji jest nieustanne pielgrzymowanie Polaków do Polski – wyśnionej, wspaniałej, świętej, ale wciąż nieosiągalnej. Ta wędrówka pozwala na rytualne przeżywanie powrotu do źródeł wszelkiego dobra i piękna, przy wtórze żarliwych modlitw zanoszonych do nieba – czyli tej mitycznej Ojczyzny. Bohaterami spektaklu są współcześni pielgrzymi, którzy – wyśpiewując kolejne antyfony do Polski – odbywają podróż w głąb narodowej duszy.

Warszawskie Spotkania Teatralne są festiwalem o długoletniej i bogatej tradycji. Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbywała się w dniach 24 marca – 3 kwietnia 2012 roku. Festiwal organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


Więcej o WST: www.warszawskie.org
Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem