aktualności

Sukces Starego Teatru na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, Kalisz, 19 maja 2012

2012-05-21SUKCES STAREGO TEATRU NA 52. KALISKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH, KALISZ, 19 MAJA 2012

Z wielką dumą informujemy, że spektakle Starego Teatru tj. "Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie" oraz "Nasze miasto" zostały przyjęte entuzjastycznie przez publiczność i zostały nagrodzone przez Jury 52. Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Jury festiwalowe po obejrzeniu 9 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

GRAND PRIX 52. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej w wysokości 20.000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Kalisza oraz statuetkę Wojciecha Zespołowi Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie za udział w przedstawieniu „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie”.

NAGRODĘ AKTORSKĄ ufundowaną przez "Pałac Tłokinia Restauracja - Hotel" od właścicieli Angeliki i Piotra Mazek w wysokości 3 000 zł Romanowi Gancarczykowi za rolę Robaka w przedstawieniu „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE dla młodych aktorów w wysokości 2.000 zł Justynie Wasilewskiej za rolę Myrtle Webb w przedstawieniu „Nasze miasto” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Wiktorowi Loga-Skarczewskiemu za rolę Simona Stimsona w przedstawieniu „Nasze miasto” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.


G R A T U L U J E M Y !!!Kaliskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce i odbyły się w dniach od 11 do 19 maja b.r. Przez dziewięć dni widzowie obejrzeli osiem spektakli konkursowych, w wykonaniu m.in. Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Dramatycznego w Warszawie i warszawskiego Teatru Ateneum oraz scen w Łodzi i Wrocławiu.

Wśród laureatów kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej znaleźli się dotychczas m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Mikołaj i Andrzej Grabowscy, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Zofia Kucówna, Tadeusz Łomnicki, Barbara Lauks i Bronisław Wrocławski, Jan Englert, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Andrzej Hudziak, Maja Ostaszewska, Iwona Bielska, Zbigniew Zapasiewicz, Witold Dębicki, Małgorzata Buczkowska i Ireneusz Czop.

Kaliskie Spotkania Teatralne na stałe wpisały się nie tylko w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych miasta i regionu, ale także utrwaliły swoje miejsce wśród ważnych wydarzeń w polskim środowisku teatralnym. Oprócz przedstawień konkursowych w programie festiwalu znajduje się szereg imprez towarzyszących - monodramy, przedstawienia teatrów alternatywnych, koncerty, wystawy i konferencje naukowe.

Więcej o festiwalu: www.teatr.kalisz.plKup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem