aktualności

27/05/2013 > T E A T R KLASY B, Strefa BE d. Muzeum (ul. Jagiellońska 1) >>> WSTĘP WOLNY

2013-05-20


TEATR KLASY B

Strefa BE d. Muzeum, ul. Jagiellońska 1najbliższe spotkania: 3, 10 czerwca 2013

godz. 20:00


Wstęp wolny

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY ZNAJDZIESZ NA FACEBOOKU

Celem projektu jest prezentacja spektakli zaliczanych do subiektywnie definiowanego teatru klasy B. Wbrew negatywnym skojarzeniom nie promujemy scenicznej tandety ani kiczowatych produkcji z niższej półki. Zależy nam na ponownej recepcji spektakli niedocenionych, wstydliwych, niewygodnych, szybko zdjętych z afisza i wykluczonych z głównego nurtu. Nie budujemy kanonu, nie wykładamy, nie tłumaczymy, nie przyjmujemy bezkrytycznie. Mistrzowie także mają swoje słabe momenty, które zamierzamy obscenicznie obnażyć.

W kinie teatralnym pokażemy debiuty artystów w Starym Teatrze, cykl „złych mistrzów”, spektakle słabo znanych twórców oraz aktorów w roli reżyserów. Teatr klasy B to kino kameralne, w którym nie ma reklam przed seansem, ale czasami urywa się taśma, nie wszystko dobrze widać, słychać szumy i trzaski.

Spotykamy się w strefie B – przestrzeni dawnego MUZEUM (ul. Jagiellońska 1) – gdzie czytamy, słuchamy muzyki, znosimy zakaz jedzenia i picia.

Proponujemy całonocny przegląd filmowy spektakli, o których wszyscy chcieliby zapomnieć. Debiutujemy z Warlikowskim, Miśkiewiczem, Wojtyszką, Brzykiem, Glińską i innymi. Pytamy o teatr klasy B – niewygodny, wstydliwy, krytykowany, niedoceniony. Oswajamy przestrzeń dawnego muzeum: chilloutujemy, słuchamy muzyki i oglądamy do pierwszego dziennego. W filmowej strefie B znosimy zakaz jedzenia i picia
.

Organizatorki: Katarzyna Dziekońska, Katarzyna Lemańska, Justyna Liczko, Karolina Wycisk

Projekt realizowany we współpracy z Kołem Naukowym Performatyków UJ.
Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem