aktualności

23,24/04/2013 - "Paw królowej" w reż. Pawła Świątka na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

2013-04-15

"Paw królowej" w reż. Pawła Świątka na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych (23, 24 kwietnia 2013 r.)


Jak podają organizatorzy, "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka - przedstawienie Narodowego Starego Teatru, jest najbardziej gorącym tytułem tegorocznej edycji. Bilety sprzedały się błyskawicznie. Spektakl zostanie pokazany 23 i 24 kwietnia b.r. na scenie Teatru Studio o godz. 17:30. 

Festiwal rozpocznie się 18 kwietnia i potrwa do 1 maja. W tym roku podczas 33. Warszawskich Spotkań Teatralnych będzie można zobaczyć 19 przedstawień, w tym pięć adresowanych do dzieci. Spektakle będą grane na scenach Teatru Dramatycznego, Teatru Studio i Teatru Polskiego. Prawie wszystkie przedstawienia będą prezentowane po dwa razy.

Warszawskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, organizowanym od 1965 r. Reaktywowane po ośmioletniej przerwie w 2008 r., zyskały ponownie ogromne uznanie publiczności.

Program festiwalu oraz informacje o biletach na www.33wst.pl

Paw królowej jest protest songiem na temat zbiorowej manipulacji. Wszystko w tym spektaklu jest w języku, który powstaje z zasłyszanych błędów, skarłowaciałych stereotypów i wszechobecnej powagi naszego języka. Tak właśnie mówimy, na taki język jest programowana medialna przestrzeń komunikatów i sloganów, które w dobie szybkiej informacji stały się narzędziem sprawowania kontroli. Chcieliśmy zrobić spektakl dezynwoltury, upojenia absurdem dźwięków i marzeniem o nowej wspólnocie językowego kaprysu.

Paweł Świątek

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach projektu „IV edycja festiwalu re_wizje w Małopolsce” ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007–2013.


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem