aktualności

Nagrody dla Pauliny Puślednik i Wiktora Loga-Skarczewskiego na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

2013-05-20Nagrody dla Pauliny Puślednik
i Wiktora Loga-Skarczewskiego
na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych:
NAGRODĘ AKTORSKĄ
ufundowaną przez Angelikę i Piotra Mazek właścicieli Restauracji i Hotelu "Pałac Tłokinia" w wysokości 3000 zł:
Paulinie Puślednik za rolę w przedstawieniu "
Paw królowej" w reż. Pawła Świątka z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

WYRÓŻNIENIA AKTORSKIE w wysokości 1575,25 zł Wiktorowi Loga-Skarczewskiemu za rolę w przedstawieniu "Paw królowej" w reż. Pawła Świątka z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

GRATULUJEMY!!!W programie, pośród ośmiu spektakli konkursowych, 53. Kaliskich Spotkań Teatralnych znalazły się aż dwa spektakle Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej: Oresteja Ajschylosa w reżyserii Jana Klaty oraz Paw Królowej według powieści Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka.

W dniach 11-18 maja 2013 Kaliskie Spotkania Teatralne odbyły się po raz 53. Organizatorzy pozostali wierni formule Festiwalu Sztuki Aktorskiej, jaką przyjęto w 1985 roku. Zgodnie z nią na festiwal zapraszane są najwybitniejsze przedstawienia ostatnich sezonów, które wyróżniają się kreacjami aktorskimi, a jury przyznaje Grand Prix oraz nagrody aktorskie za główne role, a także nagrodę ZASP za rolę drugoplanową oraz nagrody za debiut i grę zespołową. Do jury tegorocznego festiwalu zaproszeni zostali reżyserka Agata Duda-Gracz, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w MKiDN Zenon Butkiewicz, aktor Ireneusz Czop i krytyk teatralny Jacek Wakar.

53. KST na stronie http://www.teatr.kalisz.pl/?page=kst.


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem