aktualności

"Paw królowej" w reż. Pawła Świątka nagrodzony na Festiwalu Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr

2013-06-13

  

Paw królowej w reż. Pawła Świątka
nagrodzony na Festiwalu Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr
15 czerwca 2013


GRATULUJEMY TWÓRCOM I AKTOROM!

Cztery ufundowane przez sponsorów nagrody w wysokości po 2 tys. zł każda, przyznała na "m-teatrze" 2013 publiczność:

>>> Najlepszą aktorką została Paulina Puślednik z Narodowego Teatru Starego za rolę w "Pawiu królowej" w reż. Pawła Świątka!

>>> Za najlepszych aktorów uznano ex aequo: Karola Puciatego z Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka za rolę w "Tape" w reż. Anety Groszczyńskiej i Szymona Czackiego z Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie za rolę w "Pawiu królowej" w reż. Świątka!

>>> Najlepszym spektaklem w ocenie widzów był oparty na powieści Doroty Masłowskiej "Paw królowej" Świątka!

Paw królowej  według powieści Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka -  spektakl Narodowego Starego Teatru,  został zaprezentowany w dniu 15 czerwca 2013 r. na Festiwalu Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-teatr.

Paw królowej jest protest songiem na temat zbiorowej manipulacji. Wszystko w tym spektaklu jest w języku, który powstaje z zasłyszanych błędów, skarłowaciałych stereotypów i wszechobecnej powagi naszego języka. Tak właśnie mówimy, na taki język jest programowana medialna przestrzeń komunikatów i sloganów, które w dobie szybkiej informacji stały się narzędziem sprawowania kontroli. Chcieliśmy zrobić spektakl dezynwoltury, upojenia absurdem dźwięków i marzeniem o nowej wspólnocie językowego kaprysu.

Paweł Świątek

 

O FESTIWALU

Ideą Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr jest stworzenie warunków do zaprezentowania spektakli teatralnych reżyserów młodego pokolenia. Daje on początek głębszej dyskusji o nowej myśli teatralnej, która w niedługim czasie będzie wyznaczała kierunki funkcjonowania polskich teatrów. BTD próbuje sprostać wymaganiom stałego widza, nie pozostając obojętnym wobec twórczości młodego pokolenia reżyserskiego.


więcej o festiwalu:  
http://www.btd.koszalin.pl/mteatr2012.php

 

 

 

 


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem