aktualności

Sukces „Pawia królowej” wg Doroty Masłowskiej w reż. Pawła Świątka na Heineken Open’er Festival w Gdyni!

2013-07-08

„Paw królowej” w reżyserii Pawła Świątka - spektakl Narodowego Starego Teatru,  został zaprezentowany w dniach 3, 4, 5, 6 lipca 2013 r. na Heineken Open’er Festival w Gdyni. 

"
(...) Zwycięzcą teatralnego Open’era jest urodzony w 1989 roku Paweł Świątek. Jego „Paw królowej” według Doroty Masłowskiej w wykonaniu czworga aktorów Teatru Starego z Krakowa: Małgorzaty Zawadzkiej, Wiktora Logi-Skarczewskiego,  Pauliny Puślednik i  Szymona Czackiego zdążył zjeździć już pół Polski (m.in.
Wybrzeże Sztuki w Sopocie pod koniec kwietnia) i zebrać świetne opinie. Na tle nieco zmęczonych Mistrzów zaprezentował rzecz świeżą, formalnie bardzo precyzyjną, zwartą i dopracowaną. Podziw zbudza warsztat całej czwórki przebywającej bez przerwy na scenie, która wydobyła rytm i śpiewność języka Doroty Masłowskiej jak nikt przed nimi. Najlepszy tekst dramaturgiczny wejherowianki, najlepsza sceniczna realizacja, kto wie – może narodziny wielkiego talentu reżyserskiego".
(
Piotr Wyszomirski, TeatrdlaWas.pl)


Heineken Open'er Festival odbył się
w dniach 3-6 lipca 2013. To muzyka, teatr, galeria, muzeum, film, moda i design.

Paw królowej” jest protest songiem na temat zbiorowej manipulacji. Wszystko w tym spektaklu jest w języku, który powstaje z zasłyszanych błędów, skarłowaciałych stereotypów i wszechobecnej powagi naszego języka. Tak właśnie mówimy, na taki język jest programowana medialna przestrzeń komunikatów i sloganów, które w dobie szybkiej informacji stały się narzędziem sprawowania kontroli. Chcieliśmy zrobić spektakl dezynwoltury, upojenia absurdem dźwięków i marzeniem o nowej wspólnocie językowego kaprysu.

Paweł Świątek


więcej o festiwalu: http://opener.pl/pl/Sztuka/Teatr

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach projektu „IV edycja festiwalu re_wizje
w Małopolsce” ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007–2013.
Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem