aktualności

9/12/2013 > ZAPRASZAMY: T E A T R KLASY B, Strefa BE (ul. Jagiellońska 1) >>> WSTĘP WOLNY

2013-12-05


TEATR KLASY B

Strefa BE d. Muzeum, ul. Jagiellońska 1Wstęp wolny


PROGRAM SZCZEGÓŁOWY ZNAJDZIESZ NA FACEBOOKU


7.10 – inauguracja tk#b

28.10 – >>KRASIŃSKI. legion przechrztów<< VA various artists: - autorzy: Michał Kmiecik, Dawid Lipiński

4.11 – Po dodaniu nieznanego, wszystko co było do tej pory, ulega załamaniu – autorki: Małgorzata Haduch, Paulina Semkowicz, Paulina Owczarek

18.11 – Zamach na Swinarskiego? – autor: Michał Płaczek

9.12 – Transmigracja Konrada Swinarsky’ego – autorzy: Marta Jalowska, Dorota Michalska, Jarosław Wójtowicz

16.12 – Alfredo Traps Tańczy – autorka: Julia Plawgo


TEATR KLASY B 2013: sezon : swinarski


W ramach nowej edycji TEATRU KLASY B 2013/2014 ogłoszono otwarty konkurs na projekty artystyczne nawiązujące do sezonu : swinarski. Do końca 2013 roku sześć wyłonionych prac zostanie zrealizowanych w STREFIE B, nowej przestrzeni performatywnej Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Idee projektów: nowatorstwo, klasyczność, wielkie tematy. TEATR KLASY B to nowatorski projekt skierowany do młodych twórców. Komentujemy sezon : swinarski, nie budujemy kanonu, nie wykładamy, nie tłumaczymy, niczego nie przyjmujemy bezkrytycznie. Mistrzowie także mają swoje słabe momenty, które zamierzamy obscenicznie obnażyć. Interesuje nas, w jaki sposób młodzi twórcy krytycznie komentują działalność Konrada Swinarskiego, wykorzystując interdyscyplinarne środki wyrazu: performans, nowy taniec, wideo art, muzykę eksperymentalną i instalacje multimedialne.

Spotykamy się w STREFIE B – przestrzeni dawnego muzeum – gdzie czytamy, słuchamy muzyki, znosimy zakaz jedzenia i picia.

Zapraszamy w wybrane poniedziałki o 20.00 - więcej informacji i dokładne terminy na temat tk#B: https://www.facebook.com/pages/teatr-klasy-B/169096139908993?ref=hl

Kuratorki: Katarzyna Lemańska i Karolina Wycisk.

Projekt realizowany we współpracy z Fundacją PERFORMAT
.


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem