spektakle baz@rt re_wizje wydawnictwa edukacja
re_wizje / BIO.S

e-booki

Publikowane przez nas teksty przybliżają temat biografii w literaturze w bardzo różnorodnej formie i kontekstach. Jednocześnie każdy z nich stanowi rodzaj uzupełnienia czy glossy do jednego ze spektakli, które znalazły się w programie festiwalu IV re_wizje. BIO.S:

1.     Dramat Barbara Radziwiłłówna Alojzego Felińskiego to merytoryczny komentarz do przedstawienia Poczet Królów Polskich w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, którego premiera odbyła się 23.03.2013 roku na Scenie Kameralnej nst >< kra.  

POBIERZ TUTAJ: FORMAT PDF / EPUB / MOBI 

 

 

 

 

2.     Nieukończony, napisany po francusku dramat Konfederaci barscy Adama Mickiewicza (który publikujemy w przekładzie polskim Tomasza Olizarowskiego) nawiązuje do problematyki przedstawienia Bitwa warszawska 1920 w reżyserii Moniki Strzępki, którego premiera odbyła się 22.06.2013 roku na Dużej Scenie nst >< kra.

POBIERZ TUTAJ: FORMAT PDF / EPUB / MOBI

 

 

3.     Fragmenty dramatu Krak, syn Ludoli Stacha z Warty Szukalskiego pełnią rolę wprowadzenia do wątków podejmowanych w spektaklu Wanda w reżyserii Pawła Passiniego, którego premiera odbyła się 23.06.2013 na Nowej Scenie nst >< kra.

POBIERZ TUTAJ: FORMAT PDF / EPUB / MOBI

 
 

 

4.     Dramat Stefana Żeromskiego Uciekła mi przepióreczka… tworzy rodzaj historycznego kontekstu do przedstawień: Być jak Steve Jobs w reżyserii Marcina Libera, którego premiera odbyła się 21.06.2013 roku na Scenie Kameralnej  nst >< kra i Bitwa warszawska 1920 w reżyserii Moniki Strzępki, którego premiera odbyła się 22.06.2013 roku na Dużej Scenie nst >< kra.

POBIERZ TUTAJ: FORMAT PDF / EPUB / MOBI

 
 

 

Produkcja ebooków została dofinansowana w ramach projektu „IV edycja festiwalu re_wizje w Małopolsce BIO.S” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

 


 

 


Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem