dyrekcja i współpracownicy aktorzy reżyserzy scenografowie choreografowie kompozytorzy
zespół

Jacek Ostaszewskikompozytor, muzyk

Rozpoczynał karierę jako muzyk jazzowy, grał m.in. w słynnej Piwnicy Wandy Warskiej. Razem z Markiem Grechutą i Markiem Jackowskim założył popularny krakowski zespół Anawa.
Był, obok Milo Kurtisa, Tomasza Hołuja, Wojciecha Waglewskiego i Radosława Nowakowskiego, jednym z twórców grupy Osjan, jednego z najbardziej popularnych zespołów lat 70. inspirującej się jazzem i folkiem (grał m.in. na fletach prostych, chińskim flecie bambusowym, koreańskiej harfie kaya-kum, śpiewa).

Jest autorem muzyki teatralnej i filmowej.
Współpracował m.in.: z Anną Augustynowicz (m.in. Klątwa Wyspiańskiego i Naczelny Stiga w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Romeo i Julia Szekspira w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu), Krzysztofem Warlikowskim (Markiza O. - Kleista w Starym Teatrze w Krakowie), Piotrem Tomaszukiem (Głup Tomaszuka, Towarzystwo "Wierszalin")
i Krystianem Lupą (Kalkwerk i Rodzeństwo Bernharda, Lunatycy Brocha
w Starym Teatrze w Krakowie, Imanuel Kant Bernharda i Dama z jednorożcem Brocha w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Powrót Odysa Wyspiańskiego i Wymazywanie Bernharda w Teatrze Dramatycznym w Warszawie).
Komponował także do spektakli Teatru Telewizji.

Jest laureatem "Oka Recenzenta" - nagrody szczecińskich dziennikarzy za muzykę do spektakli w teatrach Szczecina (1998) i nagrody za muzykę do Dybuka Towarzystwa Wierszalin na V Festiwalu Teatralnym w Toruniu (1998).

Jacek Ostaszewski jest także autorem muzyki do filmów Enak w reżyserii
Sławomira Idziaka (1992) i Polska śmierć Waldemara Krzystka (1994).
Zagrał (człowiek z fletem) w Trzech kolorach. Niebieskim Krzysztofa Kieślowskiego (1993).
Jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

muzyka do spektakli w Starym Teatrze:

Markiza O., H. Kleist, przekł., adapt. i reż. K. Warlikowski, scen. M. Szczęśniak, muz. Jacek Ostaszewski, 20.02.1993.

Kalkwerk, T. Bernhard, adapt. reż. i scen. K. Lupa, muz. J. Ostaszewski, prapremiera światowa na Festiwalu Mittelfest Cividale del Friuli 30 i 31.07. 1992, Stary Teatr - prem.7.11.1992.

Lunatycy - Esch czyli Anarchia, H. Broch, adapt. reż. i scen. K. Lupa, muz. Jacek Ostaszewski, prem. 11.02.1995.

Rodzeństwo (Ritter, Dene, Voss), T. Bernhard, reż. i scen. K. Lupa, muz. Jacek Ostaszewski, prem. 19.10.1996.

Lunatycy - Huguenau czyli Rzeczowość, H. Broch, adapt. reż. i scen. K. Lupa, muz. J. Ostaszewski, prem. 24 i 25.10.1998.

Mistrz i Małgorzata, wg M. Bułhakowa, adapt., apokryfy, reż. i scen. K. Lupa, muz. Jacek Ostaszewski, muz. na syntezator Jakub Ostaszewski, prem. 9 i 10.05.2002

 
Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem