dyrekcja i współpracownicy aktorzy reżyserzy scenografowie choreografowie kompozytorzy
Anna Radwan-Gancarczyk
zespół

Anna Radwan-GancarczykAbsolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie /1990/.
1.11.1991 - Stary Teatr, Kraków

Anna Radwan-Gancarczyk – ironiczna, emanująca seksem Anna Jagiellonka w „Poczcie Królów Polskich” Garbaczewskiego czy przyziemna, zatroskana wojennym zamętem Kobieta z Poznania oraz bezwzględna Margaret Thatcher w „Bitwie Warszawskiej 1920” Strzępki i Demirskiego (nagrodzona na festiwalu w Kaliszu) to najnowsze wcielenia Anny Radwan, którymi udowadnia, że bez trudu wpisuje się w stylistykę nowego teatru. Wszechstronna aktorka, o delikatnej urodzie i ujmującym uśmiechu, potrafi znakomicie odnaleźć się w rolach tragicznych i w scenicznych żartach, w dramaturgii klasycznej i współczesnej. Jej niezwykły talent został już dostrzeżony podczas studiów w krakowskiej PWST, gdzie zaproponowano jej przejście z II od razu na IV rok. W Starym Teatrze stworzyła błyskotliwe, bardzo różnorodne kreacje w spektaklach Bradeckiego, Grabowskiego, Klaty, Lupy, Zioły, Fiedora czy Zadary; tu spotkała się z Krzysztofem Warlikowskim, z którym pracuje do dzisiaj („Krum”, „(A)pollonia”, „Koniec”). Jan Klata debiutując na scenie Starego Teatru powierzył jej rolę Emily w „Trzech stygmatach Palmera Eldritcha”, a potem Ateny i Elektry w „Orestei” wg Ajschylosa oraz Heath i Natalii Haldin w „Tajnym agencie” wg Conrada. Ogromne zdolności wokalne oraz talent komediowy aktorka prezentuje na naszej scenie m.in. jako Sopran w „Operze mleczanej” Radwana/Grabowskiego. (afw)


 


Nagrody:

1992 – nagroda krakowskie filii Fundacji Kultury Polskiej

2003 -  IX Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki

            Współczesnej -  wyróżnienie za rolę Sopran [w] Opera mleczana

            S. Radwana do rys. A. Mleczki, reż. M. Grabowski.  

2008 – VII Festiwal Prapremier, Bydgoszcz

            Nagroda aktorska za rolę Klytamnestry w IFIGENIA nowa tragedia/ wg   wersji Racine’ a/, reż. M. Zadara

2014 – 54 Kaliskie Spotkania Teatralne

            Wyróżnienie aktorskie za rolę Kobiety z Poznania, Margaret Thatcher [w] Bitwa Warszawska 1920 P. Demirskiego, reż. M. Strzępki

-2015 - Srebrny Medal Gloria Artis

-2015 - Nagroda im. S. Wyspiańskiego

 Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem