dyrekcja i współpracownicy aktorzy reżyserzy scenografowie choreografowie kompozytorzy
Marta Ścisłowicz
zespół

Marta ŚcisłowiczAbsolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie /filia we Wrocławiu/- (2008)

3.07.2007 - 15.11.2012 - Teatr Polski, Bydgoszcz

1.04.2015 - Stary Teatr, Kraków
 

Marta Ścisłowicz (ur. 1984 w Tychach na Śląsku) – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Niezwykle utalentowana, już jako studentka dostrzeżona została na łódzkim festiwalu szkół teatralnych (jako Renée w Madame de Sade). Jeszcze podczas studiów współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Martę Ścisłowicz cechuje artystyczna bezkompromisowość, odwaga podejmowania nowych wyzwań oraz niezwykła plastyczność i prawdziwy aktorski instynkt, które pozwalają jej balansować bez uszczerbku dla jakości roli między ambitnymi przedsięwzięciami teatralnymi i telewizyjnymi produkcjami.
W latach 2007–2012 występowała na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, m.in. w spektaklach: Trzy siostry, V (F) ICD-10. Transformacje, Sprawa Dantona (reż. Paweł Łysak),  Płatonow (reż. Maja Kleczewska); Słowacki. 5 dramatów. Rekonstrukcja historyczna –Mazepa, Sen Srebrny Salomei, Ksiądz Marek, Horsztyński, Kordian (reż. Paweł Wodziński,  nagroda za rolę Judyty na festiwalu „Klasyka Polska” w Opolu), Cherry Blossom (reż. Lorne Campbell), Wielki Gatsby (reż. Michał Zadara), Szwoleżerowie (reż. Jan Klata) czy Opowieści zimowe wg Andersena (reż. Iga Gańczarczyk).
Najgłośniejszy, bardzo wysoko oceniony przez krytykę i widzów spektakl z jej udziałem – Caryca Katarzyna duetu Jolanta Janiczak/Wiktor Rubin – powstał w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Za świetnie zagraną, odważną rolę tytułową w tym przedstawieniu – charyzmatycznej kobiety, która bez skrupułów, w pełni świadomie używa ciała do przejęcia i utrzymania władzy – dostała  nagrodę  na festiwalach: Boska Komedia w Krakowie (2013), Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi czy Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2014).
Na Scenie Kameralnej Starego Teatru aktorka brawurowo wciela się w postać Karoliny Towiańskiej w spektaklu Towiańczycy, królowie chmur (tekst Jolanta Janiczak, reżyseria Wiktor Rubin). O tej roli mówi Iwonie Szostak (www.prestigebag): „moja nagość to rodzaj performance. Ściągam z siebie cały kostium, zakładam go sobie na głowę i na oczy. Nic nie widzę. Zostaję ja i moje ciało. Idę w widownię, chodzę między rzędami. Widz może reagować w taki czy inny sposób. Czekam jak to zagra…”
Aktorka wystąpiła w kilku filmach, m.in. Jutro idziemy do kina,  Afonia i pszczoły czy Bogowie, a szerokiej publiczności znana jest z seriali tv, m.in.: Lekarze, Blondynka, O mnie się nie martw czy Strażacy. (afw)
 
Kup bilet online
copyright 2010-2014
Projekt i wykonanie serwisu aem